+1
Send
Share
Send

Aj keď hokej obsahuje pravidlá týkajúce sa dĺžky každej hry, môžu sa stať určité veci, ktoré značne rozšíria hru. Nadčasy, zranenia a skutočnosť, že hodiny sa zastavujú pri každom píšťale, spôsobujú, že hry budú trvať oveľa dlhšie ako časové obmedzenia 60 minút. NHL má pravidlá, ktoré obmedzujú tieto prestávky, ale zabezpečujú, aby väčšina zápasov skončila v požadovanom časovom období.

čas

Každá hra NHL obsahuje 60 minút hrania, rozdelená na tri 20-minútové obdobia. Liga tiež povoľuje 17-minútové prestávky po prvom a druhom období na povodeň a ľad a poskytne hráčovi odpočinok. Arenas musí mať hodiny skóre, aby o týchto časových rámcoch informovali divákov a hráčov.

Priemerná dĺžka

NHL sa pokúša udržať hry v rozumnej dĺžke, pretože väčšina fanúšikov nechce sedieť na stojane nadmerne. Počas sezóny 2003-2004 trvalo priemerná hra NHL 2 hodiny a 19 minút, čo zostalo výrazne nižšie ako dve hodiny a 36 minút, kedy NHL hry dosahovali priemernú hodnotu v rokoch 1986-1987.

Nadčasy a prestrelky

Ak hra má na konci 60 minút štandardného hracího času viazané skóre, tímy budú hrať ďalšie nadčasové obdobie piatich minút. Ak počas tohto dodatočného času nehrozí ani jeden z tímov, tímy sa zúčastnia prestrelky troch hráčov. Počas prestrelky neexistujú žiadne časové obmedzenia, pretože bude pokračovať, kým jeden tím nevyhrá. Najdlhšia prestrelka v histórii NHL nastala v roku 2005, keď Washington Capitals a New York Rangers vzali 15 kôl a rozhodli sa o víťazovi.

Televízne reklamné prestávky zostávajú súčasťou každej NHL hry, aj keď majú funkčné predpisy. Komerčný koordinátor národnej hokejovej ligy spracováva všetky tieto reklamné prestávky a zapadá do hry v prípade potreby. Žiadne reklamné prestávky sa nemôžu vyskytnúť po dosiahnutí cieľa alebo po poklese.

playoffs

Počas stretnutí sa hry môžu značne rozširovať, pretože tieto hry neuspokojujú s prestrelkami. Nadčasy v play-off Stanley Cupu používajú 20-minútové periódy, keď končí jeden gól. Každé prerušenie v play-off trvá ďalších 15 minút. Najdlhšie nadčasy v histórii NHL nastali v roku 1936, keď Detroit Red Wings porazil Montreal Maroons 1-0 po 116 minútach a 30 sekundách nadčasov.